Нарешті з'явилася безпечна і комфортна заміна ретинолу і ми зможемо максимально довго залишатися молодими! Якщо ви до цих пір нічого не чули про бакучіол, то ця стаття буде корисна і цікава для вас.
Щоб розібратися і зрозуміти, почнемо здалеку, з ретинолу - найпотужнішого (з доведеною ефективністю!) антивікового компонента в косметиці. Ретиноли неймовірно ефективні! Вони здатні конвертуватися в ретиноєву кислоту, яка має високу фармакологічну активність. Її молекули проникають через клітинну мембрану в клітинне ядро і за допомогою ретиноїдних рецепторів і складних хімічних процесів активують певні ділянки генів і зупиняють руйнування дермального колагену, підсилюють синтез нового колагену (в першу чергу проколагену I типу). У результаті відбувається істотне епідермальне оновлення, підвищується зволоженість шкіри, зменшується вираженість тонких і середніх зморшок, стимулюється синтез власного колагену, еластину, гіалуронової кислоти і паралельно, якщо вони є, зменшуються висипання і акне.
Все було б чудово, але у ретинолу є істотні недоліки, терпіти які згодні далеко не всі.
Ризики застосування ретинолу
Ретинол застосовується, як правило, при жирній, в'януій і грубій шкірі, тому що ретиноєва кислотастоншує верхній шар епідермісу. До того ж, якщо ви хочете використовувати ретинол, то будьте готові перетерпіти процес «ретинізації» - період звикання шкіри до ретинолу, під час якого з'являються лущення, почервоніння, подразнення та сухість. Зазвичай він триває близько чотирьох тижнів. Але часом проходять місяці, а так званий ретиноловий дерматит, сухість та лущення не припиняються і стають постійними супутниками тих, хто використовує ретинол. На жаль, період звикання може і не закінчитися: є типи шкіри, які не приймають ретинол в принципі і незмінно бурхливо реагують на ретиноїди.
Крім того, засоби з ретинолом провокують підвищену чутливість до ультрафіолету і є висока ймовірність появи пігментації. Також його не можна використовувати вагітним і годуючим і щоб повністю убезпечити себе, краще утриматися від ретинолу за шість місяців до запланованої вагітності.
Існує ще одна проблема засобів з ретинолом - це нестійкість. Для стабілізації ретинолу використовуються сильні консерванти, які самі по собі можуть призводити до негативних реакцій. Найбільш небажані парабени, феноксіетанол (phenoxyethanol), бензоат натрію (sodium benzoate) і бутилгідрокситолуол. Реальні наслідки від наявності високої дози консервантів можуть проявитися там, де їх ніхто не чекає.
Оскільки всі ретиноїди відрізняються нестабільністю, засоби з ретинолом рекомендують використовувати виключно ввечері, оскільки ретиноєва кислота може провокувати підвищену світлочутливість.
Починають застосовувати засоби з ретинолом з найменшого дозування, щоб за можливості уникнути всіх цих неприємних моментів, дозування збільшують повільно і поступово. Процес займає тривалий період, вимагає регулярності і дотримання всіх запобіжних заходів.
З огляду на всі ці ризики і недоліки ретинолу завжди різними способами шукали заміну і менш подразнюючі аналоги - синтезуючи нові з'єднання і пильно вдивляючись в рослини.
Кілька років тому олію шипшини позиціонували як альтернативу ретинолу, але на жаль, вітамін А з олії шипшини не перетворюється на ретиноєву кислоту, тому його дія обмежується лише антиоксидантним ефектом. Ця олія і без порівняння з ретинолом має масу переваг. У складі олії шипшини є третиноїн (інша форма вітаміну А), за допомогою якого ефективно лікують акне, але це не ретинол. Вміст третиноїну в олії шипшини досить низький, тому не варто очікувати від нього ефектів, близьких до аптечного третиноїну. Але зате використовуючи олію, ви не отримаєте подразнень і це чудовий вибір для підтримки здоров'я і краси шкіри - особливо для тих людей, чия шкіра не переносить ретиноїди.
Нещодавно була синтезована одна з новітніх форм вітаміну А, гранактивний ретиноїд, він же Hydroxypinacolone Retinoate - ефір політрансретиноєвої кислоти. Це потужний компонент зі здатністю напряму зв'язуватися з ретиноєвими рецепторами шкіри, при цьому не викликаючи подразнення. Крім того, це найстабільніша форма, яка менше за інші піддається окисленню. У дослідженнях гранактивний ретиноїд показав вражаючі результати: він прискорює процеси загоєння і стимулює вироблення еластину і колагену. З акне ситуація неоднозначна: ефір має перспективи в цьому напрямку, але наразі мало вивчений.
І ось нещодавно у ретинолу з'явилася прекрасна і багатообіцяюча альтернатива - бакучіол, який прозвали "фіторетинолом" і "рослинним ботоксом".
Що таке бакучіол?
Це відносно нова речовина на косметичному ринку, відомості про ефективність якої були представлені в 2014-му році. Бакучіол отримують з рослинної сировини, з рослини під назвою псоралея. Ніде більше він не міститься. Цей компонент являє собою рослинний екстракт, який отримують із насіння псоралеї, що виростає в Китаї, Індії, на Шрі Ланці. Такий представник флори давно відомий серед цілителів і прихильників аюрведи, носить назви «бакучі», «бабчі». Точна назва речовини - «bakuchiol», що звучить як «бакухіол» або «бакучіол».
Переваги бакучіолу
Дія бакучіолу в шкірних покривах аналогічна ретинолу. Бакучіол поки єдиний рослинний засіб, який, проникаючи в шкіру, діє як ретинол: активізує "ген молодості", зв'язується з розташованими в клітинних мембранах ретиноїдними рецепторами, тим самим запускаючи безліч процесів, які сприяють помітному омолодженню і збереженню молодості дерми. Хоча в структурі схожості з ретинолом немає, але за дією екстракт псоралеї абсолютно ідентичний, він проявляє себе як дієвий антиейдж-компонент.
Корисно знати! Бакучіол, на відміну від ретинолу, прекрасно поєднується з іншими активними компонентами, такими як ретинол, органічні кислоти, гіалуронова кислота, вітаміни, рослинні екстракти тощо.
І що найважливіше, бакучіол абсолютно безпечний і натуральний інгредієнт: він не має побічних ефектів і підходить всім без винятку: власницям жирної, сухої, в'янучої і чутливої шкіри. Він не має вікових обмежень, не викликає проблем типу лущення і подразнення. Негативний вплив на шкірні покриви можливий лише в разі індивідуальної чутливості.
Важливо! Бакучіол має ще одніу чудову властивість, що вигідно відрізняє його від ретинолу. Ця речовина фотостабільна, не має високої чутливості до світла, і тому косметику на основі бакучіолу можна використовувати в денний час і в літній період.
Корисні властивості бакучіолу:
Активізує синтез особливого гена, що відповідає за молодість шкіри, запускає активне вироблення колагену першого, третього і четвертого типів.
Працює як антиоксидант, сповільнюючи окислення, бакучіол попереджає руйнування клітинних мембран і допомагає зберегти цілісність структури тканин шкірного матриксу.
Лікує висипання і акне: бакучіол - практично єдина природна речовина, що має настільки виражену активність по відношенню до проявів вугрового висипу (такий сильним ефект має лише ретиноїдна кислота).
Підтверджено антисептичну та протигрибкову дії, що допомагають впоратися з різними дерматологічними захворюваннями і шкірними інфекціями.
Таким чином, застосування бакучіолу дозволяє домагатися наступних ефектів:
розгладження як дрібних, так і більш глибоких зморшок (мімічних і зумовлених віковими змінами);
вирівнювання рельєфу шкірних покривів;
освітлення пігментації, покращення кольору обличчя;
підвищення еластичності і тонусу шкіри;
позбавлення від чорних цяток і вугрів, ефективна терапія акне.
Наукові дослідження
Бакучіол включено до Європейського листа косметичних інгредієнтів в 1998 р, в лист INCI в 2009 р як інгредієнт з множинними молекулярними мішенями. Бакучіолу властива висока і різнобічна біологічна активність, зокрема антимікробна і протигрибкова.
За ступенем антимікробної дії in vitro бакучіол відносять до найбільш активних антимікробних з'єднань, виділеним з вищих рослин, за більшістю чутливих до нього штамів бактерій він наближається до широко використовуваним антимікробним хіміопрепаратів, наприклад, триклозану.
Бакучіол не має структурної схожості з ретинолом, однак відповідно до дослідження 2014 року він використовує ті ж рецептори, що і ретинол. Подібно ретинолу він активує ген, що регулює виробництво еластину і колагену I, III, IV типів. В ході випробувань було встановлено: «через 12 тижнів використання бакучіолу у пацієнтів спостерігалися значні покращення, що стосувалися ліній, зморшок, пігментації, еластичності, пружності і загального зменшення фотопошкодження без небажаних ефектів, пов'язаних зі звичайною терапією ретинолом».
Зовсім свіжі результати випробувань, опубліковані в 2019 році, показали ще більш цікавий результат. Група з 44 осіб протягом 12 тижнів використовувала засоби з ретинолом і бакучіолом. За підсумками тестування і одні, і інші показали позитивні результати, що стосувалися скорочення площі зморшок і гіперпігментації, причому за другим показником покращення відзначили 59%, що використовували бакучіол і тільки 44%, що використовували ретинол.
Крім того, є надія і для людей з проблемною шкірою, яким не підійшли традиційні ретиноїди: в дослідженні з невеликою вибіркою нанесення 1%-ого бакучіолу на уражені ділянки обійшло в ефективності нанесення 2%-ої саліцилової кислоти.
Ще одне дослідження
Chaudhuri et all. в порівняльному дослідженні бакучіолу і ретинолу (мікрочіпи ДНК) повідомили про омолоджуючий ефект, у порівнянні з ретинолом. Механізмом дії в обох випадках є регуляція гену TIG1. Експресія цього гену знижена при розацеа, раку, псоріазі, злоякісних новоутвореннях.
Виходячи з усіх досліджень, не залишиться сумнівів, що нова альтернатива ретинолу - бакучіол - це чудовий шанс для всіх омолодити шкіру і зберегти її привабливою і здоровою!
Придбати сироватку з бакучіолом в нашому магазині:
留言