Наразі виробники косметики пропонують таку кількість б'юті-товарів по догляду за шкірою, що це може заплутати навіть самого досвідченого користувача. З появою у продажу азіатських косметичних засобів складність правильного вибору, в цьому величезному розмаїтті, стала ще більш очевидною.
Давайте розбиратися разом: як, коли і для чого використовувати тонери, місти, спреї, скіни, гідролати і т.д. яку користь вони несуть, чим відрізняються і в чому подібність.
Почнемо з останнього: що ж їх об'єднує?
Відповідь: уся перерахована косметика необхідна як завершальний штрих в тривалій і монотонній процедурі очищення шкіри. Багато хто переконаний, що цей "штрих" можна пропустити, але дозвольте не погодитися. Це важливий підготовчий етап, який зволожує епідерміс, і в кілька разів підсилює дію активних сироваток і кремів.
І ще один загальний момент: всі ці засоби наносяться на очищене обличчя відразу після вмивання (це золоте правило, докладно розповімо про нього в кінці статті), щоб заповнити вологу, яку шкіра неминуче втрачає при використанні очищувальних препаратів.
Давайте розглянемо детально кожен засіб.
Лосьйон
Лосьйон (lotion) термін прийшов з французької мови - це рідина для зовнішнього застосування в косметиці, яка випускається у вигляді водно-спиртового розчину з додаванням різних активних компонентів. Спиртовмісні лосьйони призначені для додаткового очищення, дезінфікування, зменшення запалень, вони - відмінні помічники в боротьбі з вуграми і прищами. Але проблема в тому, що навіть при мінімальному вмісті алкоголю, вони можуть подразнювати і зневоднювати, тому підходять тільки власницям жирної, не чутливої шкіри.
Відзначимо, що в азіатському варіанті догляду за обличчям лосьйон може вирішувати вузькоспрямоване завдання: боротьба з акне, освітлення пігментації, живленняння або ін. В їхній багатоступеневій системі догляду його використовують до або після основних засобів, і це завжди зазначено в описі засобу.
У звичному, європейському варіанті - лосьйон використовують відразу після вмивання, щоб видалити залишки ПАВів і підготувати шкіру до дії сироватки і крему.
Останнім часом у багатьох професійних брендів все частіше зустрічаються лосьйони без спирту в складі, їх дія аналогічна тонікам.
Тонік
Тонік (tonifier, toning solution) застосовується з метою видалення залишків ПАВів і відновлення природного pH балансу шкірного покриву після вмивання. Якщо розглядати тонік як самостійний косметичний виріб то, крім тонізації, ніяких особливих ефектів від нього чекати не варто, тому що він працює на обличчі всього пару хвилин, але в комплексному догляді його використання безсумнівно важливе. Він допомагає зберегти рівень зволоження, не пересушити шкірний покрив, що необхідно для ефективної роботи активнодіючих сироваток і кремів.
Наприклад, більшість сироваток містять гіалуронову кислоту, яка, як відомо, притягує і утримує в дермі воду. При нанесенні після тоніка, кислота дійсно "починає працювати", а якщо ж наносити серум з гіалуроновою кислотою на непідготовлене обличчя, то вологи в дермі може виявитися недостатньо, і в кращому випадку ви не отримаєте ніякого ефекту від присутності в складі гіалуронової кислоти.
Отже, мета застосування тоніка: завершити процес очищення, вирівняти кислотно-лужний баланс, наситити епідерміс вологою, тонізувати. Може виникнути питання, а якщо наносити крем на вологе після вмивання обличчя, не вдаючись до застосування тоніка? Можна було б і так, але pH водопровідної води не відповідає pH нашої шкіри, а значить, природний кислотно-лужний баланс буде порушено, що в кінцевому підсумку може призвести до запалень, подразнень і підвищеної чутливості. Тонік - це справжній маст-хев для тих, хто проживає в регіонах з жорсткою або занадто м'якою водою.
З усього вищесказаного можна зробити висновок - застосування тоніка цілком обґрунтоване і не варто ігнорувати цей етап б'юті-рутини.
Тонер
Тонер (toner) - прийшов до нас з корейської багатоступінчастої системи догляду за обличчям. Крім основних своїх завдань - зволоження, відновлення природного pH балансу, підготовки епідермісу до проникнення активних компонентів крему (сироватки, серума) і чудового тонізуючого ефекту, він виконує додаткові функції. Зазвичай тонери більш насичені "працюючими" інгредієнтами, ніж тоніки, що сприяє швидкому вирішенню такої проблеми як зневоднення, а в залежності від складу, ще й інших проблем: вони допомагають впоратися з пігментними плямами або акне, матують, відлущують, пілінгують і т. ін. Ще одна перевага - у спекотний сезон, коли шкірний покрив вимагає посиленого насичення вологою, тонер може частково або повністю замінити крем.
Азіатські виробники розширили поняття "тонер" і випускають три схожих варіанти: тонер, фрешнер і скін. Всі три чудово вирішують свої основні завдання та лише трохи відрізняються консистенцією.
Freshner - має найбільш невагому текстуру;
Skin - трохи щільніше, але теж досить легкий;
Toner - найбільш щільний, іноді має гелеву консистенцію.
Серед великого асортименту б'юті-товарів можна зустріти назви skin softener або refresh, все це гра слів, маркетинговий хід, всі ці вироби відносяться до тонерів і не мають особливих відмінностей.
Toner наноситься або за допомогою ватного диска, або кінчиками пальців, легкими рухами. Компанії часто розливають тонери і скіни у флакони з дозаторами.
Міст
Міст (mist) - найчастіше випускається у формі аерозолю (спрею) і в перекладі з англійської мови означає "туман, серпанок", "затуманювати, обприскувати". Він має легку формулу і дрібнодисперсну текстуру і при розпилюванні буквально огортає ніжним вологим серпанком. Метод застосування (безпосередньо на обличчя) відрізняє міст від тоніка, тонера та інших засобів, які наносять спочатку на ватний диск або пальці, а потім розподіляють по обличчю.
Спреї-місти в своєму складі містять екстракти рослин, комплекси вітамінів і мікроелементів, термальну або рослинну (трояндову, лавандову, виноградну) біо-воду, які безсумнівно корисні для нашого шкірного покриву.
У спреїв-містів є одна незаперечна перевага - вони дуже зручні і практичні. Крім основного використання - відразу після очищення шкіри, їх можна застосовувати для фіксації макіяжу, протягом дня поверх макіяжу, в тренажерному залі, в офісі, під час подорожей - усі варіанти не перерахувати, тобто спрей можна застосовувати в будь-який час, коли відчуєте необхідність.
Зручна упаковка і різні варіанти об'єму дозволяють брати його з собою, а пульверизатор, розпилюючи дозовано і цілеспрямовано, спрощує використання.
Звичайно, корисні інгредієнти місту практично не проникають через шар косметики, але зате відновлюють водний баланс, освіжають і охолоджують протягом дня, що теж важливо для шкірного покриву. Нестача зволоженості послаблює захисний бар'єр, а перегрів шкіри (особливо актуально в спекотний сезон) значно посилює виділення себуму і може спровокувати запалення. Деякі бренди пропонують місти з сонцезахисними фільтрами (SPF), що теж зручно, і можна оновлювати SPF захист кожні дві-три години. У холодну пору року без спрею теж ніяк не обійтися, особливо в приміщеннях, де центральне опалення і кондиціонери пересушують повітря і з'являється відчуття сухості, дискомфорту і стягнутості. Скористатися кремом або сироваткою в офісі немає можливості і в таких ситуаціях косметичні спреї-місти стають паличкою-виручалочкою.
Термальна вода
Термальна вода добувається з підземних джерел, випускається в аерозольному флаконі і містить величезну кількість необхідних для шкірного покриву природних мінералів і мікроелементів. При використанні термальної води дерма насичується корисними активними компонентами, що забезпечує високу ступінь зволоженості, сприяє підтримці молодості і лікування можливих дерматологічних захворювань і небажаних висипань. Вона відрізняється від тоніка і тонера тільки складом, а використовують її подібно спрею-місту.
Гідролат
Гідролат - це рідина, зібрана після парової або водної дистиляції ефіроолійних рослин при виготовленні ефірної олії, це природний, натуральний тонік без будь-яких синтетичних домішок, консервантів, ароматизаторів, спирту та інших добавок, його ще називають рослинною або квітковою біо-водою. Гідролат складається з дистильованої води і компонентів, які виділяються з рослинної сировини при дистиляції, і зазвичай містить трохи ефірної олії (0,1 - 0,5%).
При тривалому зберіганні гідролат не псується, а зменшує свою активність, термін активності у кожного засобу індивідуальний (найчастіше близько 3-6 місяців).
Гідролати чудово зволожують, відновлюють природний pH баланс, підвищують ефект від застосування косметичних засобів, які наносять відразу після них і абсолютно безпечні для використання. Крім того, кожен гідролат має свої властивості, в залежності від сировини, з якої він був отриманий.
Эсенція
Есенція (essence) - цей б'юті-продукт за дією на епідерміс знаходиться посередині між тонером і сироваткою. Велика концентрація активних компонентів, що містяться в складі, робить есенцію схожою на серум, а відсутність олій у формулі наближає її до тонера. Вона легка, невагома, миттєво поглинається, наповнює вологою і живить, діє комплексно, покращуючи загальний стан шкірного покриву, тоді як серум зазвичай спрямований на рішення якоїсь однієї чи двох конкретних проблем (сухість, жирність, зморшки, акне, пігментація і т.д ). Серед компонентів есенції немає воску, олій, силіконів, вона не залишає липкої або жирної плівки, не забиває пори і багаторазово підсилює дію наступних б'юті-засобів. Наноситься таким чином - невелику кількість засобу беруть на кінчики пальців і ніжними рухами акуратно вбивають в шкіру.
І тепер - золоте правило, про яке згадувалося на самому початку статті. Правило ввели в б'юті-рутину азіатські косметологи. Суть його полягає в наступному:
Після вмивання та очищення шкіри тонізуючий засіб (тонік, тонер, міст, гідролат) необхідно нанести відразу ж після того, як ви промокнули обличчя рушником, буквально протягом від 3 до 30 секунд.
Було встановлено, що через півхвилини рівень зволоженості епідермісу починає значно падати, втрати становлять до 40-50%, пори закриваються і користь від зволожуючої косметики знижується наполовину. Саме протягом "золотих" 30 секунд шкірний покрив найбільш сприйнятливий до дії зволожуючих косметичних засобів, які потрібно підготувати і відкрити заздалегідь і максимально швидко нанести на обличчя.
Підібрати тонізуючі засоби в нашому магазині:
Comments